Obojky a vodítka

Pro vaše věrné parťáky nabízíme vysoce kvalitní obojky a vodítka. Největší důraz klademe na praktičnost, vysoký komfort a dlouhou životnost. Všechny typy obojků prošly pečlivým vývojem a zkoušením na našich chlupáčích, abychom vám mohli nabídnout to nejlepší na míru.

Nabízíme tři základní druhy obojků:
KOMBI obojky
– Tyto obojky se především vyznačují způsobem zavírání, kdy je vždy spona na straně připnutého vodítka a tedy nedochází k otlačení v případě zatáhnutí, navíc se síla tahu rozloží na větší část obojku, čímž je zaručena i delší životnost menším namáháním jednotlivých částí obojku. Jsou téměř nesmrtelné.
– Vhodné pro střední a velké pejsky i další zvířata
– Šířka je od 25 do 40 mm
– Dva kroužky – jeden na vodítko, druhý na známky
– Možnost vyražení jména
– Možnost mosazné destičky s vaším telefonním číslem
LIGHT obojky
– Univerzální obojky, klasický vzhled
– Vhodné pro všechny velikosti
– Šířka 16 až 40 mm
– Možnost mosazné destičky s vaším telefonním číslem
MINI obojky
– Okrasné obojky se zavíráním na sedlářský knoflík nebo druk
– Vhodné pro mini pejsky
– Šířka 16 až 20 mm
– Možnost mosazné destičky s vaším telefonním číslem

VODÍTKA
– V základu vyrábíme vodítka o šířce 25 mm, která je vhodná pro střední a velké pejsky, koně a podobně. Je ale možné šířku upravit na míru.
– Délku připravíme dle vašich požadavků.
Jednoduché – Vodítko se smyčkou na ruku a karabinou – volitelná šířka od 25 cm do 100 cm
Prodlužovací – Vodítko se dvěma karabinami a kroužky, aby bylo možné přepínat a volit tak mezi několika délkami – od 1m více (nejběžněji se dělají v délkách 1,5m, 2m a 2,5m).

SPOJKY
– Sestava ze dvou karabin a kroužku uprostřed, pro připnutí vodítka.
– Možnost udělat i variantu pro více pejsků po individuální domluvě.

Na výše zmíněné výrobky používáme prvotřídní třísločiněnou hovězí kůži o tloušťce cca 4 mm. Na výběr je aktuálně z 16 odstínů, z nichž si některé odstíny sami barvíme a paletu barev plánujeme ještě rozšířit. U každé kůže se můžete těšit na patinu.

Kování nabízíme mosazné a nerezové. U obou materiálů je zaručena vysoká pevnost. Můžete vybírat z různých typů a různých šířek (od 16 mm do 40 mm, rádi vám poradíme s vhodnou šířkou). K obšití nabízíme dvacet odstínů. Samozřejmě si můžete nechat dekorativně obšít celý set a to v barvě kůže nebo kontrastně, vše záleží na vašich preferencích. Fantazii se meze nekladou a my moc rádi realizujeme všechny nové nápady.

mosazná spona 30mm - pochromováno

Obojky a další výrobky vždy nakonec ošetřujeme voskem, tím se zvláční, naimpregnují a zakonzervuje se barva. Každá kůže by měla několikrát ročně projít údržbou, ohledně následné péče budete vždy poučeni.