Neohodnoceno

Kapitán Blackbeard - černý s koňakovými poutky, vel. 99-105 cm

Můžeme doručit do:
3.11.2021
Skladem
Kód: 257
Značka: KM-Design
1 790 Kč
Kategorie: Ihned k odběru
Záruka: doživotní

Kožený opasek Kapitán Blackbeard

 

Kvalitní kožený opasek z hovězí kůže o šířce 40mm je vhodný především do džínů nebo k volnočasovému oblečení. Masivní nerezová spona na ploché díry je designovou peckou ve svém oboru.

  • černý s koňak poutky, bez obšití
  • možnost monogramu
  • vhodné pro obvod 99-105 cm, případná možnost zkrácení na míru
  • šířka 40 mm
  • oválné díry
  • masivní nerezová spona
  • vyrobeno ručně v České republice
  • na tento výrobek je doživotní záruka a servis


Příběh jména
Blackbeard

Edward Thatch
, známý jako Blackbeard – Černovous, byl obávaný anglický pirát působící v oblasti Karibiku a anglických severoamerických kolonií na počátku 18. století. Narozen roku 1680 Bristol, Anglie22. listopadu 1718 Ocracoke.

Pirátem se stal kolem roku 1716, kdy vstoupil do služeb obávaného piráta Benjamina Hornigolda a rychle se stal velitelem jedné z jeho šalup. Když Hornigold skončil s pirátstvím, Černovous se osamostatnil a postupně vybudoval obávanou pirátskou flotilu, která v době své největší slávy sestávala z jeho vlajkové lodi – fregaty Queen Anne's Revenge (Pomsta královny Anny), brigy, sedmi šalup a několika menších plavidel.

10. června 1718 Queen Anne's Revenge najela na mělčinu u severokarolinských břehů, je přitom vysoce pravděpodobné, že ztroskotání úmyslně způsobil Černovous sám, aby získal záminku pro následné rozpuštění své fotily. Poté přijal pardon od anglického krále, opustil pirátství a snad se i oženil.

Černovous ale brzy zjistil, že život spořádaného občana není pro něj, zároveň je také možné, že si nebyl jistý, zda mu pardon poskytuje dostatečnou ochranu – již v srpnu se vrátil na dráhu piráta. Než ji však stihl znovu rozjet, byl 22. listopadu 1718 na svém kotvišti u ostrova Ocracoke zaskočen a zabit muži poručíka Maynarda, který jej z pověření britské vlády pronásledoval.