Kapitán Columbus - černý s červeným obšitím

Můžeme doručit do:
1.2.2021
Skladem
Kód: 260
Značka: KM-Design
2 180 Kč
Kategorie: Ihned k odběru
Záruka: doživotní

Kožený opasek Kapitán Columbus

 

Kvalitní kožený opasek z hovězí kůže o šířce 40 mm je vhodný především do džínů nebo k volnočasovému oblečení. Masivní nerezová spona zaručuje neomezené používání i v tvrdých podmínkách.

  • Černý s červeným obšitím
  • možnost monogramu
  • možno zkrátit
  • obvod pasu: 96-102 cm
  • šířka 40 mm
  • masivní nerezová spona
  • vyrobeno ručně v České republice
  • na tento výrobek je doživotní záruka a servis

Příběh jména Columbus

Kryštof Kolumbus (31. října 1451 Janov20. května 1506, Valladolid) byl janovský mořeplavec a kolonizátor narozený dnešní severozápadní Itálii. Ve službách Katolických králů Španělska uskutečnil čtyři plavby přes Atlantský oceán, které v Evropě probudily zájem o nový kontinent, později nazvaný Amerika. Tyto výpravy a Kolumbovy snahy o založení trvalých sídel na Hispaniole zahájily španělskou kolonizaci, která vyústila v soutěž evropských mocností o kolonizaci JižníSeverní Ameriky.

V době soutěží mezi evropskými královstvími, která se snažila zbohatnout zakládáním obchodních cest a kolonií, získal Kolumbův návrh na dosažení Asie obeplutím Země západním směrem podporu u španělského královského dvora, který v něm viděl naději pro obchody s kořením. Během své první cesty v roce 1492 dosáhl Kolumbus místo plánovaného Japonska břehů Bahamských ostrovů a přistál na místě, které pojmenoval San Salvador. Během tří dalších výprav navštívil VelkéMalé Antily, pobřeží Venezuely a Střední Ameriky, které zabral pro Španělské impérium.

Kolumbus nevěděl, že objevil pro Evropu nový kontinent a obyvatele objevených zemí nazval Indios (španělský výraz pro Indy).  Zhoršení vztahů se španělským královským dvorem a koloniálními správci v Americe vedlo ke Kolumbovu zatčení a propuštění z pozice guvernéra sídel v Hispaniole v roce 1500 a později k vleklým sporům o výhody, které Kolumbus chtěl pro sebe a své dědice od královského dvora. Nakonec se mu podařilo prosadit jen některé z nich. Zemřel ve Valladolidu a jeho ostatky jsou dnes umístěny v katedrále Panny Marie v Seville.