Kapitán Phillips - koňak, vel. 94-100 cm

Můžeme doručit do:
10.10.2022
Skladem
Kód: 278
Značka: KM-Design
1 790 Kč
Kategorie: Ihned k odběru
Záruka: doživotní

Kožený opasek Kapitán Phillips

 

Kvalitní kožený opasek z hovězí kůže o šířce 40 mm je vhodný především do džínů nebo k volnočasovému oblečení. Plochá mosazná spona zaručuje vysokou odolnost. Mosaz má krásnou schopnost patiny, která váš opasek časem sama dozdobí. 

  • Koňak, bez obšití
  • možnost monogramu
  • vhodné pro obvod 94-100 cm, případná možnost zkrácení na míru
  • šířka 40 mm
  • mosazná spona
  • vyrobeno ručně v České republice
  • na tento výrobek je doživotní záruka a servis

Příběh jména Phillips


Richard Phillips
byl narozen 16. května 1955 v USA. Celý příběh se začal 8. dubna nedávného roku 2009, kdy byl Richard Phillips kapitánem nákladní lodi Maersk Alabama (FV Win Far 161), převážející 17 000 tun nákladu přes Indický oceán. Během plavby, 240 námořních mil (zhruba 440km) od somálského pobřeží, byla loď napadena čtyřmi somálskými piráty, kteří přijeli na rychlém malém člunu, ozbrojení automatickými útočnými puškami AK-47. 23 členů posádky nákladní lodi se snažilo piráty odrazit pomocí vodních děl, ale i přes veškerou snahu se pirátům podařilo překonat vysoké stěny lodi. Vzhledem k tomu, že nákladní lodě většinou nejsou ozbrojené střelnými zbraněmi, jelikož musí respektovat zákony o zbraních v zemi, v jejíž vodách se právě plaví, je opravdu těžké odrazit útok pirátů. Jeden z pirátů byl během přepadení zajat částí posádky v podpalubí lodi. Další tři ale drželi zbytek posádky v šachu zbraňemi.

10. dubna situace gradovala až do momentu, kdy se zbylí tři piráti rozhodli opustit loď a unést při tom kapitána Phillipse. Zmocnili se záchranného člunu nákladní lodi, který shodili do vody z paluby. Na lodi měli rádiovou vysílačku, s pomocí které komunikovali se svými spojenci v pirátské vesnici na pobřeží Somálska. Taktika pirátů byla zřejmá, chtěli zajatého kapitána odvést a požadovat za něj tučné výkupné, nebo naopak propuštění některých zajatých pirátských vězňů. Záchrana Phillipse ze Somálska by byla navíc extrémně riskantní a mnohonásobně víc obtížná.

12. dubna krátce po půlnoci byl shozen tým sniperů parašutistů kousek od lodi Bainbridge, která přijela na záchrannou akci. V rámci vyjednávání s pirátským velitelem loď Bainbridge nouzový člun táhla, s piráty tedy komunikoval vyjednavač. Vyhrocená situace vyvrcholila ve zneškodnění zbylých třech pirátů snipery US Navy Seals, jejichž velitel vyhodnotil situaci jako kritickou, jelikož piráti kapitána ohrožovali střelnou zbraní. Dal tedy sniperům povolení k výstřelu, ti současně prostřelili okna člunu a zabili všechny útočníky. Kapitán vyvázl bez zranění. O celém příběhu byl natočen i úspěsný film Captain Phillips (2013).