Jak nakupovat

kozene-penezenky-sasanky-km-design

 

Vážení zákazníci, 

každý produkt pro vás vyrábíme na míru a dáváme si záležet, abyste byli maximálně spokojení. Rádi bychom vám také pomohli při výběru. Věnujte proto chviličku tomuto článku a nechte se unášet na vlně kvality a fantazie!

 

Zde vám poradíme s výběrem barvy, velikosti a dokončením nákupu.

 

Jak vybrat barvy?

 

Jelikož je kůže přírodní materiál, očekávejte, že časem získá krásnou patinu a výrobku tak dodá tu správnou duši. Pokud si tedy nejste jisti výběrem barvy, představte si ji s patinou a jak postupem času lehce ztmavne (některé ztmavnou jen decentně, některé i o pár odstínů). Možná vám to s výběrem pomůže. Pokud byste stále nenašli vhodný odstín, neváhejte nás kontaktovat, rádi pro vás zkusíme najít to pravé ořechové.

Ke kůži si pak můžete vybrat z 20 barev nití. Ty vynikají vysokou stálostí barev, takže se nemusíte bát ani kontrastních kombinací. Za pár řádků potkáte i menší seznam oblíbených kombinací. 

Kování nabízíme nerezové a mosazné, u některých produktů potkáte i černou povrchovou úpravou. Kvalitou jsou oba materiály na vysoké úrovni. Zde vám napoví šperky, hodinky, brýle a další doplňky (záleží samozřejmě na charakteru produktu). Uff, ještě že jich není také dvacet!

Určitě nešlápnete vedle, pokud půjdete na jistotu a tou jsou jednobarevné kombinace. Univerzální je černá, tmavě hnědá nebo tmavě modrá. Ke všem třem se hodí i nerezové i mosazné kování, tady přichází na řadu již zmíněné šperky. 

A co se týče barevných kombinací, tam vám moc rádi poradíme. Doporučujeme zvolit 2 barvy (kůže, nit) a doladit kování. U třech a více barev už je vhodné držet se buď teplých nebo studených odstínů, případně si volíte například barvy vašeho oblíbeného týmu apod., ale heslo "Fantazii se meze nekladou" jsme si rádi osvojili.

Teď už slíbené návrhy - my osobně fandíme následujícím:

 • Černá s šedým, tmavě modrým nebo vínovým šitím, kování vhodné spíše nerezové
 • Hnědá s tmavě i světle modrým šitím, kování se hodí jak nerezové tak mosazné 
 • Hnědá s tmavě zeleným šitím a mosazným kováním
 • Písková/Koňaková s tmavě modrým šitím, nerezové i mosazné kování
 • Vínová s béžovým, tmavě zeleným a kování mosazné, s tmavě modrým nebo vínovým šitím, kování nerezové
 • Tmavě zelená s béžovým nebo tmavě modrým šitím, kování i nerezové i mosazné
 • Tmavě modrá s hnědým, béžovým, světle modrým nebo šedým šitím, kování spíše nerezové

Nejste si jisti, k čemu barvy ladit? Nejčastěji platí, že taška, opasek, obuv a hodinky by měly být stejných barev. Například modrý oblek s výrobkem z hnědé kůže, s modrým šitím a nerezovým kováním jdou skvěle k sobě.

 

Jakou velikost zvolit?

 

(Opasky - obvod pasu/boků; Obojky - obvod krku)

U opasků po vás žádáme obvod pasu, dle kterého vám vyrobíme ideální velikost. Pokud máte opasek pro sebe, pokuste se změřit si obvod pasu nebo boků, podle toho, kde opasek budete nosit. Počítejte také s tím, že se kůže nošením vytvaruje a lehce povolí. Pokud u nás plánujete pořídit opasek jako dárek, můžete u volby velikosti znejistit. Ale nebojte, nemusíte zoufat, máme pro vás několik rad!

 1. Pokud máte přístup k již nošenému opasku, není nic lehčího než ho změřit od začátku spony po nejobnošenější dírku a my už správnou délku zvolíme za vás. 
 2. Pokud tuto možnost nemáte, ale znáte například velikost kalhot (S, M, L apod.), můžeme udělat opasek i na tabulkovou velikost, ale není to tak přesné, proto doporučujeme požádat například někoho z rodiny o přeměření opasku.
 3. Zakoupíte dárkový poukaz a obdarovaný si vybere sám.
 4. Pokud i přesto tápete, můžete zvolit větší velikost s tím, že zkrácení opasku nabízíme na naše výrobky zdarma. To platí na všechny naše opasky, i ty nové i ty nošené.

Obvod krku pejska

 1. Ideálně změřte obvod krku psa, krejčovským metrem i s rezervou na dva prsty (ne více, ne méně). Pokud nemáte krejčovský metr, nevadí, metr můžete nahradit provázkem a ten poté změříte jednodušeji. 
 2. Pokud nemáte přístup k pejskovi, můžete změřit obojek, postup je stejný jako u opasku. 
 3. U obojků je nutno počítat, že kůže povolí, není tedy třeba přidávat větší rezervu, než na dva prsty a navíc dírek dáváme dostatek.

U ostatních výrobků, jako jsou pouzdra na mobily, počítače apod. potřebujeme vždy přesné rozměry a pouzdro již upravíme podle nich. Kontaktujte nás emailem nebo telefonicky.

 

Dokončení nákupu

 

Pokud máte již vybráno, překontrolujte v košíku ještě jednou vaši objednávku (barevné kombinace, obvod pasu/krku, monogramy* apod.), zvolte vyhovující způsob dopravy a platby, vyplňte vaše údaje (o které se u nás nemusíte bát, jsou v bezpečí) a potvrďte objednávku. Na email vám přijde potvrzení o vytvoření objednávky.

* Monogramy, jména apod. - zadávejte při dokončování objednávky do poznámky. Pokud objednáváte více výrobků, specifikujte ke každému jednotlivě. 

Pokud jste zvolili platbu kartou online, budete převedeni na stránku zvolené bankovní společnosti. Objednávka bude přijata až po úspěšném zaplacení. Pokud nastanou technické potíže a k platbě nedojde, je nutné objednávku vytvořit znovu nebo se nám ozvěte, my vám pošleme náhradní platební údaje a po zaplacení objednávku potvrdíme. 

Veškeré informace a daňové doklady/faktury zasíláme emailem, v balíčku již tak papírovou formu neobdržíte, šetříme životní prostředí. 

Dodací lhůta 40 dní se počítá ode dne přijetí platby. Nezapočítávají se víkendy a svátky. Dodací lhůta se může úměrně prodloužit s ohledem na dostupnost materiálu, vytíženost dílny a náročnost individuálních úprav. Pro více info klikněte ZDE

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat, jsme tu pro vás!

Zpět do obchodu