Péče o výrobky

 

pece-o-kozene-vyrobky

 

Při správné péči a správném zacházení máte v ruce výrobek, který vydrží desítky let!

 

Všechny naše kožené výrobky dostanete již ošetřené naším KM-Design voskem.

Následně doporučujeme několikrát do roka (většinou stačí 2-4x do roka) kůži ošetřit bezbarvým voskem na kůži, nejlépe na přírodní bázi a vhodný na hladkou useň. Za tímto účelem jsme vyvinuli vosk vlastní výroby, který naleznete ZDE. 

Nevhodné jsou krémy na boty (obarvují), na semiš, neurčené na kůži, přípravky na lidskou pokožku, lihové čisticí prostředky apod. Zažili jsme také snahu o impregnaci pomocí vosku ze svíčky, toto opravdu nedoporučujeme, na impregnaci jsou vhodné přípravky od firmy Collonil.

Také nám můžete produkty zaslat na servis, který provádíme na naše výrobky zdarma, nesete pouze náklady spojené s dodáním zboží. 

Kování doporučujeme čistit od nečistot a mastnot. Mosaz můžete ošetřit vhodným prostředkem. 

Před ošetřením produkt vždy očistěte od nečistot a mastnoty. Nejdříve vyzkoušejte vosk na méně viditelném místě a nechte půl hodiny působit, některé vosky mění barvu kůže dočasně, některé natrvalo ztmavnou o odstín. Následně naneste vosk na hadřík a krouživými pohyby vmasírujte do kůže. Zkuste napřed menší vrstvu a radši přidávejte postupně. Nechte vosk působit půl hodiny až hodinu a pokud nějaký zůstal na povrchu, setřete hadříkem. V žádném případě by neměl výrobek zůstat výrazně mastný, měl by naopak být vláčnější, živější a na dotyk příjemný. Pokud byla kůže delší dobu neošetřena nebo se snažíte obnovit kůži na déle nenošeném výrobku, můžete postup v případě nutnosti opakovat, pokud však byl postup správný, nemělo by to být potřeba.

 

Výrobky skladujte v suchu a temnu při pokojové teplotě a dostatečně často ošetřujte. V případě, že je k výrobku dodán i ochranný obal, doporučujeme skladovat v něm.

Nevhodné skladování:

- zaprášené či vlhké prostředí, venku dlouhodobě vystavené různým povětrnostním podmínkám, přímému i nepřímému slunci (za oknem).

Možné následky (na které se nevztahuje záruka):

- vyšisování barvy, vytvoření fleků, oxidace kování,

- vysušení a popraskání usně či švů.

Zpět do obchodu