O nás

FÍK81


KM-Design - Luxusní kožené výrobky
Zakázková výroba

Revoluční značka kombinující moderní vzhled, profesionální zpracování a nádech moře a oceánů. Zároveň se ale řídí tradičním postupem brašnářského řemesla.
 
Vždy dostanete originální kožený výrobek, za použití materiálů nejvyšší kvality s dlouhou životností. U nás si můžete produkty upravit na míru dle vašeho přání, jelikož je většina procesu ruční výrobou. Na všechny výrobky nabízíme doživotní záruku a servis. 
 
Objevte naši základní kolekci nebo nás kontaktujte v případě zájmu o individuální zakázkovou výrobu. 

 

O vzniku KM-Design 

Tento moderní brand začal vznikat už v roce 2012, kdy jsem se já, zakladatel značky, začal zajímat o umění a uměleckou kovařinu. Vyráběl jsem nože pro kamarády a rodinu, nože z lásky a pro radost. Moje nože ale neměly pouzdra, tak jsem se pustil do hledání informací o tom, jak se tradiční pouzdra dříve vyráběly. Malý úspěch s výrobou pouzder na nože mě tehdy dostal do zákulisí pár českých brašnářství, kde jsem mohl nahlédnout pod ruce mistrům kůže, něco se naučit a odnést si spoustu zkušeností. Nové poznatky jsem zapojil ve vlastní tvorbě, některé postupy jsem zdokonalil a pomalu vznikala značka KM. Vymyslel jsem si na své nože logo plachetničky, protože jsem na lodi vyrůstal. Lodě jsou můj život a já jim teď chci svoje KM věnovat. Jsem kapitánem lodi Gandalf a mnoho nápadů vzniklo právě na její palubě.

Moje láska k tradičním řemeslům se pomalu přesouvala na stranu kůže a začal jsem uvažovat o tom, že bych se brašnařině věnoval více. To mohl být třeba rok 2015, kdo ví. Začal jsem pracovat v brašnářstvích, chtěl jsem se naučit více a zdokonalit se. To víte, dělat tradiční řemeslo není tak jednoduché. Existuje mnoho návodů na internetu, ale málokterý funguje. Nejlépe se totiž člověk učí od starého mistra, který se zkušenostmi za celý život vybičoval až k dokonalosti a poté tyto zkušenosti předá svému učni. Bohužel, tak už to dnes málokde funguje. Já to tak ale chtěl. Chtěl jsem být u výroby osobně a mít informace z první ruky, abych si byl jistý, že to budu dělat správně a že se jednou já sám stanu mistrem kůže. Tímto děkuji mistrům a výborné mistryni, kteří mi na mé cestě pomohli.

Je jasné, že se člověk učí po celý život. Získáváme zkušenosti, zdokonalujeme se. Každá překážka nás nutí to vzdát, nebo se o to víc vyvinout. Po škole jsem se rozhodl, že už učněm být nechci. Chtěl jsem založit značku, soustředit se na kvalitu a nechat lidi pochopit, že sice dražší, ale nesrovnatelně kvalitnější a odolná tradiční řemeslná výroba je daleko lepší, než všelijaké plastové a papírové náhražky kůže, které přinesou akorát smutek, až se rozpadnou a zamíří do koše. Navíc pro životní prostředí je výroba těchto produktů mnohem větší zátěží, pracovní podmínky zaměstnanců ve fabrikách nejsou ani zdaleka ideální a recyklace je téměř nemožná… I tyto aspekty jsou pro mě velmi důležité.

Na začátku roku 2018 jsem se začal naplno věnovat rozvoji KM-Design. Navázal jsem spolupráci s mou kamarádkou Amálkou, která také propadla kouzlu práce s usní. Známe se již od gymnázia a už v té době jsme si rozuměli. Máme podobné vize, sdílíme nadšení pro vodní svět a baví nás společná tvorba. Co víc by si člověk mohl pro podnikání přát. KMko, jak nás pracovně nazýváme, se tak rozrostlo o dalšího člena rodiny. Skvěle se doplňujeme. Sdílíme jak know-how z oboru, tak zkušenosti z jiných oblastí. Ladíme spolu design nových výrobků, vybíráme směr, jakým se vydáme a hlavně pro vás společně vyrábíme.

Se studentským kapitálem, který opravdu nebyl moc vysoký, jsme pomalu vybavovali dílnu, nakupovali materiál a pilovali techniky, abychom byli schopni dosáhnout kvalitních výsledků. Naše začátky byly takové "garážové". Navštěvovali jsme designové trhy.  Postupně přicházely objednávky na hromady opasků, obojků a Sasanek (naše roztomilé peněženky). Ta radost byla nepopsatelná a byla důkazem, že naše práce má smysl. Museli jsme posílit a šli jsme z půjčené dílny do vlastní, která je na okraji Prahy, kde jsme velmi šťastní. Snažíme se vše budovat vlastními a o to hrdější na naše pokroky jsme. Celé to má vyšší hodnotu o všechny zážitky z naší cesty. Máme opravdu mnoho historek od stěhování strojů přes stavební úpravy dílny po grilovačku s přáteli a rodinou, kteří nás podporují.

V roce 2021 jsme měli štěstí na získání prostoru v Praze Klánovicích a tak jsme se rozšířili i o vlastní showroom KM-DESIGN STORE. Zde spojujeme síly s umělci, designéry a mnoha dalšími zajímavými osobnostmi. Najdete tak u nás širší nabídku nejen z kůže. Všichni sdílíme stejnou filosofii a připravujeme tak pro vás ručně vyrobené, kvalitní, přírodní a lokální výrobky. Naše práce nás jednoduše těší! Showroom jsme si také upravili k obrazu svému. Přijďte se podívat a přesvědčit na vlastní oči, že u nás například naleznete pravou loď! Pocítíte námořní atmosféru, která nás oba provází životem. Jedinečný zážitek v Praze! 

Vzděláváme se a budujeme dobré vztahy v branži, abychom přispěli k udržení tohoto krásného oboru. Vznikají u nás již desítky výrobků a můžeme vám tak nabídnout od každého něco. Najdete u nás kousek pro každého člena rodiny. Nabízíme opasky, peněženky, kabelky, brašny, batohy, designové doplňky, doplňky pro pejsky a další chlupáče. No a pro odvážné máme i peprnější větev výrobků KM Darkside. Stále pro vás vyvíjíme nové modely peněženek, pouzder, kabelek, brašen, batohů a dalších originálních a kvalitních výrobků.

Naším cílem je mít výrobky jak esteticky dokonalé a originální, tak zpracováním kvalitní a maximálně odolné. Naše výrobky jsou z velmi kvalitních usní nejlepší jakosti z českých a italských koželužen s certifikáty kvality, původu a zpracování. Kování používáme mosazné a nerezové, čímž zaručíme ještě vyšší kvalitu výrobků z dílny KM-Design. Na naše výrobky je doživotní záruka, protože si za nimi stojíme. 

 

Jmenujeme se Kryštof a Amálka. Spolu pro vás v KM-Design vyrábíme, přicházíme s inovacemi a novými designy. Doprovází nás naši věrní pejsci Bastien, Cassie a Lili. 

Tak zatím AHOJ!

Kryštof a Amálka

IMG_8052_1

Zpět do obchodu