Kapitán Blackbeard


Edward Thatch
, známý jako Blackbeard – Černovous, byl obávaný anglický pirát působící v oblasti Karibiku a anglických severoamerických kolonií na počátku 18. století. Narozen roku 1680 Bristol, Anglie22. listopadu 1718 Ocracoke.

Pirátem se stal kolem roku 1716, kdy vstoupil do služeb obávaného piráta Benjamina Hornigolda a rychle se stal velitelem jedné z jeho šalup. Když Hornigold skončil s pirátstvím, Černovous se osamostatnil a postupně vybudoval obávanou pirátskou flotilu, která v době své největší slávy sestávala z jeho vlajkové lodi – fregaty Queen Anne's Revenge (Pomsta královny Anny), brigy, sedmi šalup a několika menších plavidel.

10. června 1718 Queen Anne's Revenge najela na mělčinu u severokarolinských břehů, je přitom vysoce pravděpodobné, že ztroskotání úmyslně způsobil Černovous sám, aby získal záminku pro následné rozpuštění své fotily. Poté přijal pardon od anglického krále, opustil pirátství a nejspíš se i oženil.

Černovous ale brzy zjistil, že život spořádaného občana není pro něj, zároveň je také možné, že si nebyl jistý, zda mu pardon poskytuje dostatečnou ochranu – již v srpnu se vrátil na dráhu piráta. Než ji však stihl znovu rozjet, byl 22. listopadu 1718 na svém kotvišti u ostrova Ocracoke zaskočen  a zabit muži poručíka Maynarda, který jej z pověření britské vlády pronásledoval.

barbanegra

Záznamy nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení